Dny otevřených dveří – skřítek Podzimníček

Ve čtvrtek a pátek 25. – 26. října u nás ve škole probíhaly Dny otevřených dveří, kdy měli rodiče nebo i jiní zájemci možnost přijít do tříd a zapojit se do výuky.
Čtvrtek ráno jsme zahájili společným tanečkem a dále pokračovali českým jazykem
a matematikou, všem hostům jsme ukázali naši výuku tradičně i netradičně. Provedli jsme návštěvníky vyzdobenou školou, kde mohli také obdivovat skřítky Podzimníčky. Následovala příprava různých dobrot – mazaly se pomazánky, krájela zelenina, připravovaly se ovocné špízy, napekla se spousta dobrot z listového těsta. Odpoledne přijeli hosté, kteří si na našem pohoštění pochutnávali. Byla také organizovaná prohlídka školy, kde se hlasovalo o nejkrásnějšího skřítka. Tradiční vystoupení zahájili naši nejmenší, zarecitovali básničky a předvedli, co se už naučili a že si opravdu slabikář zaslouží. Následovalo krátké pásmo všech žáků školy. Dospělí i malí diváci nás ocenili potleskem. Všichni už byli v napětí, kdo letos vyhraje soutěž SKŘÍTKA PODZIMNÍČKA. Konečně nastalo vyhlášení a takhle to dopadlo: 3. místo obsadila Adéla Hečková, 2. místo si odnesla Tereza Langášková, a 1. místo Anežka Tomšíčková. Tak jako každý rok byla první cena krásný vyhlídkový let letadlem, který vítězi věnoval pan Polepil. Všichni skřítkové byli moc hezcí a bylo velmi těžké vybrat ty tři nej, proto všichni účastníci za snahu dostali sladkou odměnu Toffifee. Dlouhý den jsme ukončili lampiónovým průvodem obcí Neubuz zakončeným na hřišti velkolepým ohňostrojem. Ten se nám všem moc líbil. A začaly nám Podzimní prázdniny.

Vytvořeno: 30. 1. 2019
Poslední aktualizace: 30. 1. 2019 09:24