DRAKIÁDA 2017

Letošní drakiáda na Letišti Slušovice tradičně spojená se sportovním odpolednem pro děti, připadla letos přesně na polovinu října. Lepší termín jsme si nemohli vybrat. Počasí totiž bylo v neděli ukázkové.
Slunce, které se opíralo po celý den do letištní dráhy, doplňoval výhled na okolní kopce, halící se do nejkrásnějších podzimních barev. K ideálu pořádné drakiády chybělo možná trochu více kýženého větru. Ten však děti a často především jejich rodiče společně nahradili rychlými nohami, tím pádem se většina draků na nedělní oblohu podívala!
Drakiádu a sportovní odpoledne plné her, soutěží a zábavy doplnili tradičně obětaví čtyřkolkáři pod hlavičkou Aligator AVS, nechyběla tu ani paní Nesňalová z nedaleké farmy, která sem na projížďky pro děti přivedla hned čtveřici nádherných koní. Děti si mohly projít pestrými stanovišti, kde na ně čekaly sportovní i zábavné úkoly. A strefit se ze vzduchovky
do terče není žádná legrace. Ke zkrášlení nejenom malých slečen přispělo malování na obličej paní Šavarovou.
Bonbónkem na závěr, v pravém i přeneseném slova smyslu, byl přílet legendárního Čmeláku. Průlet nad letištěm s kouřovými efekty i závěrečný shoz bonbónů, utajil pan Jindřich Polepil z CIS -AIR dokonale. O to bylo překvapení větší a jednomotorový dolnoplošník, původně vyvinutý jako zemědělský letoun, sklidil i s pilotem velký zájem a ovace.
Velký dík patří všem, kteří nám pomohli s organizací celé akce.

Vytvořeno: 7. 11. 2017
Poslední aktualizace: 7. 11. 2017 09:41