Obsah

KERAMIKA LIPTÁL

Typ: ostatní
Ve středu 4.10.2017 jsme se školou jeli tvořit do ZŠ Liptál. Když jsme dorazili na místo, přivítala nás výtvarnice - paní Petra Pilná. Doprovodila nás do třídy. Tam jsme se dvě hodiny učili (3. a 4. ročník). Na konci vyučovací hodiny jsme si zahráli hru Město, jméno, zvíře, věc, rostlina... Měl jsem 135 bodů.
Když přišli druháci a třeťáci, nastala svačina. Poté jsme začali tvořit my. Vyráběly se košíky z keramické hlíny. Napřed bylo zapotřebí udělat placičku, její okraje se pak namazaly blátíčkem. Potom jsme váleli šneky, které bylo potřeba dávat na sebe a tím nám vznikal košík. Protože by to nebylo pěkné, museli jsme šneky ještě uhladit speciálním hladítkem. Pak už stačilo košíky jenom namalovat barvičkami, které máme rádi. Hotové výrobky nám vypálí v keramické peci, a my budeme mít vánoční překvapení
pro rodiče :-)
Po hotové práci následoval oběd a odjezd zpátky k nám do školy.
Za příjemný den strávený v Liptále všem paním učitelkám moc děkujeme!

Vytvořeno: 7. 11. 2017
Poslední aktualizace: 7. 11. 2017 09:28
Autor: Martin Křížka 4. ročník