Obsah

Krajské kolo – Poznej a chraň

Typ: ostatní
Středeční ráno 25.4. jsme vyrazili do Zlína na druhé kolo (krajské) soutěže Poznej a chraň. Tentokrát s námi jela paní učitelka Liduška.
Po chvilce bloudění Zlínem jsme dorazili na určené místo. Byli jsme tam brzy tak jsme si chvilku sedli na lavičku. Zrovna tam měli hasičské cvičení. V devět hodin jsme se sešli na chodbě. Opět nás rozdělili na dvě skupiny fialky a kopretiny. A soutěž mohla začít! První jsme šli na poznávací část. Byla trochu těžší než v okresním kole, ale pro nás to byla hračka. Poté nás čekala písemná část. Ta také byla obtížnější a pak už se konala přestávka.
Ta trvala hodinu a my jsme málem praskli napětím. Během přestávky si většina soutěžících prohlížela vyrobené herbáře, my jsme také jeden vyrobili. Vyhlášení bylo plné očekávání a my jsme se zázrakem a také
s boží pomocí stali výherci soutěže. Druhé místo za námi mělo o dvacet bodů méně a také jsme měli nejlepší poznávačku. Celí dojatí jsme
ze soutěže odcházeli směrem k restauraci.


Vytvořeno: 29. 8. 2019
Poslední aktualizace: 29. 8. 2019 13:18
Autor: Martin K. a Tereza L.