Obsah

KURZ PRVNÍ POMOCI – MLADÝ ZDRAVOTNÍK

Typ: ostatní
V úterý 26.3.2019 naši školu navštívila paní zdravotnice Müllerová a ukázala nám, že první pomoci se bát nemusíme. Celé odpoledne se neslo v zábavném duchu, kdy jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací. Povídali jsme si o úrazech a jak jim předcházet, jak zavolat záchrannou službu či jak poskytnout první pomoc. Seznámili jsme se i s pomůckami a materiálem, které se ve zdravotnictví používají. Nabyté zkušenosti jsme si vyzkoušeli v praxi. Každý si zkusil zotavovací polohu, ošetření ran a také resuscitaci, kdy jsme zjistili, že první pomoc může být pořádná „dřina“. V závěru se dostalo
i na diskuzi, kdy nám paní zdravotnice zodpověděla všechny naše dotazy. Přednáška se nám všem velmi líbila a odnesli jsme si z ní spoustu nových znalostí. Když k nějakému úrazu nebo nehodě dojde, budeme již vědět, jak se v dané situaci zachovat. Aneb kdo je připraven, není překvapen!Vytvořeno: 13. 5. 2019
Poslední aktualizace: 13. 5. 2019 14:16
Autor: Ludmila Klemšová