Obsah

Masopustní obchůzka obcí

Typ: ostatní
V pondělí 4. března 2019 hned po jarních prázdninách se
u nás ve škole uskutečnil masopust. Ráno jsme přišli
do školy se svými maskami. První dvě hodiny proběhla výuka češtiny a matematiky. Po svačině jsme se převlekli do svých masek. A kdo kostým neměl, tak mu paní učitelky půjčily. Nejdříve jsme se vydali do hořanska, počasí nám opravdu přálo – svítilo krásně sluníčko, až nám bylo horko.
Proto jsme se vrátili zpět do školy a vysvlékli si bundy. Naše končinová obchůzka pokračovala dál směrem
na obecní úřad a do obchodu. Celou cestu jsme si do kroku zpívali a u domů říkali fašankové básně. U každé zastávky jsme dostali koblížek nebo nějakou sladkost.
Po skvělém provětrání při obchůzce následoval oběd - špagety se sýrem. Ani nebyl hlad, protože všichni byli přejedení různých dobrot a sladkostí, kterých bylo letos požehnaně. Mockrát všem děkujeme. Po obědě jsme odcházeli spokojeni domů. Bylo to super!!!


Vytvořeno: 13. 3. 2019
Poslední aktualizace: 13. 3. 2019 13:44
Autor: A. Hečková