Mikuláš ve škole

Mikuláš ve škole 1Úterní ráno 5.12.2017 jsme dojeli do školy jako obvykle. Byli jsme ve družině. Potom probíhala výuka českého jazyka a matematiky. Dolní třída vypracovávala listy ve dvojicích (projekt) a horní třída dělala v českém jazyce pracovní sešit. Pak následovala přestávka se svačinkou. Kluci nás strašili, že už jsou tady čerti! Potom jsme v okně viděli srnku a taky slyšeli hlasité zvonění zvonu. Přišla paní učitelka Staroveská a my se usadili na místa. Paní ředitelka se nás zeptala, jestli už něco slyšíme. Pak se ozval zvon a my se zatřásli. Čert zabušil na dveře a my se tak strašně báli! Hned na to vtrhl pekelník dovnitř a za ním Mikuláš s andělem. Následovalo přivítání. A nejprve si pozvali 2. třídu. Každý chodil a přiznával své neduhy, zpíval koledu nebo recitoval básničku. Za odměnu jsme dostali adventní kalendář a sladkosti. Čert nám pomaloval tváře uhlím.Na rozloučenou jsme společně zazpívali Vánoce, Vánoce přichází k nám. Poděkovali jsme jim za to, že za námi přišli na nikoho si neodnesli. Byl to nezapomenutelný den.

Vytvořeno: 12. 2. 2018
Poslední aktualizace: 12. 2. 2018 09:51