Obsah

NENÍ HOUBA JAKO HOUBA

Typ: ostatní
Dne 19. září jsme autobusem odjeli na zámek Vsetín. Tam nás Honza Husák provedl přednáškou Není houba jako houba. Poznávali jsme houby plyšové, skutečné i na obrázcích. Viděli jsme velmi zajímavý film o vývoji hub. Taky jsme se podívali na výstavu, kde bylo okolo 80 druhů hub. Potom jsme vyšli na věž, kde jsme dostali úkol, při kterém jsme měli rozdělovat houby mezi jedlé, nejedlé a jedovaté. Na závěr proběhla vyhlídka, ze které jsme viděli celý Vsetín. Pak jsme jeli zpátky do školy.
Na přednášce jsme se dověděli spoustu informací. Např. z jakých částí se skládá houba, že houby spolupracují se stromy nebo že v ČR je kolem 4 000 druhů hub a mnoho dalších zajímavostí.
Celý výlet byl moc super 

Vytvořeno: 9. 10. 2017
Poslední aktualizace: 8. 11. 2017 09:13
Autor: