Obsah

Není houba jako houba

Typ: ostatní
První říjnový pátek jsme celá škola jela do Vsetína na přednášku o houbách.
Na zámku brzo po ránu na nás už čekal náš milovaný kamarád a lektor Honza Husák. Přednáška i s výstavou byla o houbách, které rostou na Valašsku. Některé houby jsme s kamarády poznali, některé ne. Pár z nich zrovna nevonělo hezkou vůní a dokonce hodně zapáchaly. V každém případě jsme se opět dozvěděli další nové informace a dobré bylo jednotlivé houby vidět ve skutečnost.
Po svačince proběhla ještě přednáška o konopí. Zajímavé je, že se dá z konopí vyrobit skoro všechno: oblečení, plast, zateplení budov a taky se výrobky
z konopí používají ve zdravotnictví. Celý den byl zábavný a moc se mi líbil.
Vytvořeno: 14. 10. 2019
Poslední aktualizace: 14. 10. 2019 13:50
Autor: Honza Juřík