Obsah

POZNEJ A CHRAŇ

Typ: ostatní
Dne 28. března jeli vybraní žáci do Zlína na přírodovědnou soutěž POZNEJ A CHRAŇ. Letošní téma bylo : Byliny a především bylinky. Přijeli jsme do Zlína do jedné ze základních škol. Na začátek nám řekli pár úvodních slov a potom jsme byli rozděleni do dvou skupin - Pcháči a Lopušáci. Skupina Pcháčů šla jako první na poznávací část soutěže a Lopušáci na písemnou. Z naší školy soutěžili dvě družstva. V poznávací části jsme měli určit druhy čajů, vůně bylin a samozřejmě i bylinky. Náš největší problém byl rozpoznat chutě čaje. Heřmánkový jsme zaměnili za meduňkový a pelyňkový nám dělal problém ochutnat natož ho rozpoznat.  V písemné části jsme měli největší problém zařadit rostliny podle barvy květů. A naopak pro nás nejlehčí byly bylinkové hádanky. Po delší přestávce bylo konečně vyhlášení. Z 24 družstev se naše družstvo umístilo
na devátém místě, družstvo našich spolužáků soutěž vyhrálo! Postupují do krajského kola. Moc jim gratulujeme!Určitě jim hodně pomohla i přednáška
o valašských bylinkách s paní Vrlovou, která se konala u nás v Neubuzi.
Potom už následoval zasloužený oběd a divadelní představení Hastrman Tatrman. Celý den se nám moc líbil Vytvořeno: 13. 5. 2019
Poslední aktualizace: 13. 5. 2019 14:15
Autor: Anežka Tomšíčková Anežka Tomšíčková Anežka Tomšíčková