Obsah

PROJEKTOVÉ DNY -  MASOPUST

Typ: ostatní
V posledním únorovém týdnu před jarními prázdninami na naší škole proběhlo projektové vyučování s „FAŠANKOVOU“ tématikou. Vyučování bylo zahájeno zpěvem, tancem, básničkami – tím byly veselé přípravy započaty. Povídali jsme si o tom,co je masopust a proč ho lidé slaví. Debatovalo se o zvycích a tradicích, které toto období provází. Děti byly rozděleny do skupinek, které plnily nejrůznější úkoly. Žáci si museli například poradit se skládáním slov, s tajenkami, vytvářením pozvánky
na masopustní rej, vymýšleli básničky a plnili další úkoly. Všichni si dali nesmírně záležet, pilně pracovali a tak jim pod rukama vznikaly krásné projekty, které byly zaslouženě odměněny body na naší společné cestě za pokladem. Teď už se všichni těšíme na pondělí po prázdninách, kdy náš masopust vyvrcholí průvodem masek v obci.

 

V posledním únorovém týdnu před jarními prázdninami na naší škole proběhlo projektové vyučování s „FAŠANKOVOU“ tématikou. Vyučování bylo zahájeno zpěvem, tancem, básničkami – tím byly veselé přípravy započaty. Povídali jsme si o tom,
co je masopust a proč ho lidé slaví. Debatovalo se o zvycích a tradicích, které toto období provází. Děti byly rozděleny do skupinek, které plnily nejrůznější úkoly. Žáci si museli například poradit se skládáním slov, s tajenkami, vytvářením pozvánky na masopustní rej, vymýšleli básničky a plnili další úkoly. Všichni si dali nesmírně záležet, pilně pracovali a tak jim pod rukama vznikaly krásné projekty, které byly zaslouženě odměněny body na naší společné cestě za pokladem. Teď už se všichni těšíme na pondělí po prázdninách, kdy náš masopust vyvrcholí průvodem masek v obci.


Vytvořeno: 13. 3. 2019
Poslední aktualizace: 13. 3. 2019 13:40
Autor: L. Klemšová