Obsah

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY

Typ: ostatní
Mezinárodní projekt
V letošním školním roce se naše škola poprvé zúčastnila mezinárodního projektu „Záložka
do knihy spojuje školy – List za listem, baví mě číst“. Jde především o navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podporu čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Do letošního 10. ročníku se přihlásilo celkem1 155 škol s celkovým počtem 131 027 žáků. Žáci neubuzské školy vytvořili záložky – použili různé výtvarné techniky a tyto naše záložky jsme poslali žákům partnerské školy ZŠ Bánské
na východní Slovensko. Žáci naší partnerské školy ze Slovenska zase poslali na oplátku nám své pěkné záložky, které si děti ponechaly na čtení. Díky tomuto projektu jsme měli možnost se seznámit se slovenským jazykem, vyhledali jsme si na mapě, kde naši noví kamarádi žijí, seznámili jsme se s jejich kulturou i zvyky a především jsme podpořili svoje čtení.Vytvořeno: 13. 12. 2019
Poslední aktualizace: 13. 12. 2019 12:56
Autor: P. Výchopňová