Projektové vyučování

Malý stavitel věží
V úterý 2.ledna k nám opět zavítala lektorka s naučným programem: Malá technická univerzita. Tentokrát čekalo naše žáky téma „ Malý stavitel věží“. V úvodu jsme se dozvěděli zajímavé informace o nejznámějších věžích světa. Které patří mezi nejvyšší, nejstarší nebo z jakých materiálů mohou být postaveny? Naučili jsme se nové slovo STABILITA a pochopili jeho význam. Poté byli žáci rozděleni do skupin, jejich úkolem bylo postavit věž podle přichystaného plánku. Měli přemýšlet nejen o možné výšce věže ale naprojektovat i její okolí. Ti co soutěžili a chtěli mít věž co nejvyšší, zjistili, že nemají zbudovanou dostatečně velkou základnu. Stabilita věže byla špatná a hrozilo její zbourání. Po úpravách se jim podařilo stavbu zpevnit a nebezpečí pádu vyloučit. Nakonec každá skupina představila svou stavbu věže a obhájila návrh okolních úprav.

Datum vložení: 25. 1. 2021 14:01
Datum poslední aktualizace: 25. 1. 2021 14:03

Na svatého Vojtěcha v polích samá potěcha.