Dětské divadlo v nové sokolovně

Květa Henzelýová

Ve čtvrtek 20.6.2013 jsem se byla podívat na divadlo žáků neubuzské školy. Byla jsem zvědavá, jak vypadá představení, které hrají jenom děti v prostředí  nové sokolovny. Již jsem na jejich představení byla několikrát v kulturní místnosti v Neubuzi. Byla jsem zvědava, jak se s tím prostorem poperou. Musím přiznat, že zážitek to byl vskutku úžasný. Před představením proběhly promoce žáků pátých tříd, kdy paní učitelky dětem předaly pamětní list o absolvování pětileté školní docházky.  Dojemné bylo také, jak si žáci připravili krátké poděkování a při něm předali paní učitelkám dárek a kytku. K děkování se přidali i zástupci obce opět s dárkem a kytičkou. Bylo to velmi slavnostní a vřelé. Divadlo bylo velice vtipně zpracované. Obsazená byla celá školička, kdy větší  děti měly hlavní role a menší děti účinkovaly převážně v reklamách, které divadlo vtipně doplňovaly.

Musím celé škole poděkovat za krásné představení a hlavně paním učitelkám, které stihly představení   nacvičit. Je to práce náročná, ale jak je vidět, děti to zvládly na jedničku. Divadelníci  prý nacvičovali poslední dva týdny v odpoledních hodinách, kdy jiné děti už měly volno. Nevadilo jim to. Bylo  vidět, že jsou pro divadlo zapálení, že je to baví.  Líbilo se to i dětem z MŠ Sluníčko ze Slušovic a Hrobic  v dopoledním představení.

Poděkování patří také MÚ Slušovice, které jim umožnilo tuto pohádku zahrát v krásné sokolovně a tím zpříjemnit parné odpoledne. Vyzdvihnout bych ještě chtěla skutečnost, že vstupné, které bylo dobrovolné, se škola rozhodla poslat na nedávno zaplavenou školu v Terezíně, která kvůli vodě byla uzavřena téměř o tři týdny dříve.

Za pěkný zážitek ještě jednou děkuji a přeji krásné prázdniny.

Datum vložení: 28. 6. 2013 21:19

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.