Hana Vasilčo Vičíková
Letošní prázdniny jsem s nadšením uvítala možnost přihlásit syna na příměstský tábor v Neubuzi.
Nejdříve se mu na tábor moc nechtělo, tak jak už to u dětí a obzvláště u kluků bývá. Obavy z neznámého prostředí, z nových osob a brzké vstávání v době prázdnin. Byla jsem proto velmi ráda, když se již první den vrátil domů nadšený a těšil se na den další. Děti měly možnost strávit s partou nových kamarádů 10 hodin denně v příjemném prostředí prostor neubuzké školy a to od 7 do 17 hodin. Byla pro ně zajištěna strava, dozor a bohatý program. První den seznamovací hry, tvoření, výlet do přírody a hry v lese. Druhý den opět tvoření, hry a mimo to výlet ke koním, kde se děti mohly povozit. Třetí den výlet do ZOO Lešná. Čtvrtý den výlet autobusem na Vsetín, kde děti navštívily zámeckou věž a výstavu. Před zámkem hledaly a určovaly druhy motýlů a opět další hry a zábava. Pátek se přiblížil velmi rychle a na závěr si děti mohly vyrobit dárky pro sebe či pro své blízké. Syn vyrobil hezkou vázičku, obrázek na stěnu a lapač zlých snů. Moc krásné dárky jako vzpomínka na příměstský tábor v Neubuzi.
Mile mně překvapila a potěšila flexibilita organizátorů tábora a to tím, že jsem se již první den konání tábora mohla na internetu na stránkách http://amy-31.rajce.idnes.cz/Primestsky_tabor_Neubuz_-_3._turnus_12.8.-16.8.2013 podívat na aktuální fotografie z celého dne a udělat si obrázek, jak je dětem na táboře dobře a jaký mají pestrý program. Nadšeně jsem si potom prohlížela fotografie z každého dalšího dne.
Ve městech jsou příměstské tábory běžné. Proto oceňuji to, že tato možnost je nabídnuta i dětem na vesnici.
Příměstské tábory pomáhají nejen dětem, ale i zaměstnaným rodičům, kteří každý rok řeší stejný problém, jak se co nejlépe postarat o své ratolesti :--) během dlouhých dvou měsíců prázdnin. Bez takovéto možnosti vyžití, by děti s největší pravděpodobností strávily většinu času, než se rodiče vrátí ze zaměstnání, u televize či počítače. Avšak pobyt v přírodě, kolektiv kamarádů, rozvíjení tvořivosti a vzdělávání formou hry, dětem jistě prospěje více, než pasivní sledování televize a hraní počítačových her. Proto věřím, že příměstské tábory v Neubuzi budou pokračovat i v dalších letech a ráda syna opět přihlásím. Sám už se na tábor těší.
Děkuji tímto všem, kdo se na organizování tábora podíleli a obzvláště vedoucím za trpělivost a zpříjemnění několika prázdninových dnů našich dětí.
Autor: Hana Vasilčo Vičíková
Na dešti v září rolníkovi velmi záleží.
Na Kosmu a Damiána studeno bývá z rána.
Návštěvnost:
ONLINE:3
DNES:22
TÝDEN:168
CELKEM:300388
Slunce vychází:6:42
Slunce zapadá:18:37